Ile pieniędzy zabrać na wakacyjne wydatki w Egipcie

Jak spędzić beztroskie wakacje, nie martwiąc się o bankructwo? W artykule dowiesz się, jakie mniej więcej ceny występują w Egipcie. Walutą w tym kraju jest funt egipski, który dzieli się na 100 piastrów, jednak warto też zabrać ze sobą dolary amerykańskie. Koniecznie wymień pieniądze w kantorze przed wylotem.

63 egipt

Ceny jedzenia i napojów

Produkty żywnościowe są nieco tańsze niż w Polsce. Na przykład kawę i piwo kupisz za prawie 2 zł, a wodę mineralną nawet za złotówkę. Spokojnie możesz zjeść w miejskiej restauracji, nie martwiąc się o duże wydatki. Jeżeli jednak nie masz czasu na myślenie o tym, gdzie zjeść, polecamy wyżywienie hotelowe, a najbardziej opłacalną opcją jest All Inclusive (wszystkie posiłki). Na mieście w tanim barze dostaniesz posiłek za około 12 zł, a w średniej klasy lokalu za 50 zł wzwyż.

Kupować pamiątki czy nie?

Pozwól sobie na mały upominek, aby podarować go bliskim osobom czy zostawić na pamiątkę z wakacji. Jeśli wypatrzysz coś ciekawego, nie odmawiaj sobie, ale miej przy sobie chociaż 80 zł. Na bazarach polecamy się targować ze sprzedawcami, gdyż dzięki temu upragniony towar będzie jeszcze tańszy. Nie zapomnij też obdarowywać napiwkami wszystkie osoby, które Cię obsługują.

Koszt wycieczek i atrakcji w państwie Kleopatry

Przed wyjazdem najlepiej rozpisać sobie planowane wydatki. Jeżeli planujesz dużo zwiedzania, wycieczki fakultatywne będą dobrą opcją, ponieważ czasami są od razu wliczone w rezerwację hotelu. Dzięki temu budżet będziesz miał pod kontrolą. Jednak ile pieniędzy starczy na wstęp do muzeum, delfinarium i inne podobne atrakcje? Miej przyszykowane chociaż 200 zł.

Chciałbyś przy okazji zaszaleć na imprezie, potańczyć na dyskotece lub pójść do szisza-baru? Na kilka wstępów do lokali wystarczy co najmniej 50 zł. Nie przegap też przejażdżki na wielbłądzie, która może kosztować 20 zł wzwyż.

Zarezerwuj wymarzony luksusowy hotel i przelicz budżet, który przeznaczysz na cały urlop, a potem ciesz się już tylko piękną pogodą i wspaniałym wypoczynkiem!