Noclegi w najciekawszych miejscach w Grecji

Grecja to kraj stanowiący jeden z najczęściej obieranych kierunków wycieczek wśród Polaków. Wszystko za sprawą niesamowitego klimatu, zapierających dech w piersiach krajobrazów, a także tradycyjnego, greckiego jedzenia, któremu nie sposób się oprzeć. Przed wylotem do Grecji, warto jednak zapoznać się z ofertami biur podróży, wybrać odpowiedni hotel i zarezerwować w nim miejsce z wyprzedzeniem. 

Zakynthos

ZakynthosZakynthos to jedna z najpopularniejszych, a także najbardziej malowniczych wysp greckich. Krystalicznie czysta woda, wysokie klify i wspaniałe, piaszczyste plaże to tylko niektóre z wizytówek tego zachwycającego miejsca. Do najczęściej odwiedzanych atrakcji należą tutaj Zatoka Wraku, Błękitne Groty i piękne plaże w Vassilikos czy Gerakas. Na wyspie panuje wysoka, charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego temperatura (latem w ciągu dnia przekracza 40 stopni). Jest to zatem idealne miejsce na ciepłe kąpiele wodne i słoneczne. Zakynthos to cel wycieczek miłośników imprez, ponieważ nocą wyspa tętni życiem, ale także osób starszych i rodzin, istnieje tu bowiem wiele miejsc, w których można odpocząć i zrelaksować się. W licznych restauracjach oraz tawernach znajdujących się na mieście można rozkoszować się tradycyjnymi, greckimi potrawami. Wybór noclegów dostępnych na wyspie jest bardzo szeroki, w związku z tym przed podróżą warto skorzystać z porównywarek hoteli, by znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę.

Meteory

Meteory to kolejny fenomenalny zakątek, który koniecznie należy zobaczyć, będąc w Grecji. Jest to niezwykle malowniczy masyw skał powstałych z piaskowca i zlepieńca osiągających wysokość do do 540 m n.p.m, na których znajduje się zespół 24 prawosławnych klasztorów – monastyrów. Część z nich udostępniona jest dla zwiedzających, którzy mogą dostać się tam za pomocą specjalnie wybudowanych schodów i pomostów. Panorama na meteory zapiera dech w piersiach i robi wrażenie na wszystkich turystach odwiedzających tę niezwykłą krainę. Warto zobaczyć również wnętrza klasztorów, by móc zapoznać się z codziennym życiem tutejszych mnichów. W pobliżu Meteorów znajduje się wiele hoteli o różnym standardzie. Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za nocleg.

Ateny

Stolica Grecji jest jednocześnie jej największym miastem, w którym znajduje się ogromna liczba zabytków związanych z bogatą kulturą antyczną. Ateny to doskonały punkt wycieczki dla zwolenników dużych miast, metropolię zamieszkują bowiem aż 4 miliony mieszkańców.

O godnych zobaczenia budowlach architektonicznych znajdujących się w Atenach można by rozpisywać się bez końca, jednak najpopularniejszą z nich niewątpliwie jest Akropol – wapienne wzgórze, na którym znajduje się kompleks świątyń będących miejscem kultu. Partenon, Erechtejon czy Świątynia Ateny Nike to tylko niektóre z nich. Akropol to zdecydowanie najbardziej kultowy zabytek w całej Grecji, dlatego warto go odwiedzić i poznać antyczny obszar kulturowy. Pełną ofertę hotelową można znaleźć tutaj.

Ateny jednak nie kończą się na Akropolu, nie jest to również jedyne wzgórze w mieście godne zobaczenia. Kolejnym z nich jest Wzgórze Likavitos osiągające największą wysokość w całych Atenach. Wielu turystów zdobywa je, by podziwiać z jego szczytu piękny zachód słońca. Panorama miasta oglądana z tak wysokiego punktu robi piorunujące wrażenie, dlatego warto wpisać to miejsce na listę obowiązkowych punktów wycieczki po Atenach.

Będąc w Atenach, warto również odwiedzić Stadion Panateński, znany też jako Kalimarmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 roku. Wycieczka po stadionie to niesamowite doświadczenie nie tylko dla miłośników sportu, ale także dla turystów interesujących się grecką kulturą i sztuką.

Hotele w Atenach prześcigają się w ofertach oraz wysokości standardów. W mieście znajduje się kilkaset miejsc z noclegiem, a ich ceny są bardzo zróżnicowane. Warto przejrzeć dostępne propozycje i zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem w jednym z hoteli, aby cieszyć się wyjątkowym  komfortem oraz bliskością interesujących atrakcji.