Niezapomniana majówka za granicą

Weekend majowy to idealny czas na upragniony odpoczynek, dlatego też jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w całym roku. Większość Polaków stara się zaplanować majówkę z dużym wyprzedzeniem, by móc zadbać o każdy szczegół swojego urlopu. Niektórzy z nich decydują się na wypoczynek wylegując się nad polskim morzem, czy wędrując po naszych ojczystych górach. Jednak co raz więcej osób postanawia spędzić weekend majowy poza granicami kraju.

Gdzie wybrać się na weekend majowy?

Każdego roku w okresie majówkowym biura podróży prześcigają się w ofertach proponując nam najciekawsze miejsca na spędzenie urlopu w atrakcyjnych cenach. Wybór wycieczek jest ogromny, dlatego tak trudno jest podjąć nam ostateczną decyzję.

W końcu jednak będziemy musieli zdecydować się na konkretną ofertę. A więc którą z nich wybrać, aby zapewnić sobie niezapomniany weekend majowy? Wszystko zależy od okoliczności naszego wyjazdu.

Wyjazd z dziećmi

dziecko z skrzydełkami motylaJeżeli podczas majówki będą nam towarzyszyć najmłodsi, warto wybrać miejsce, które będzie dla nich ciekawe i zapewnić im wspaniałe atrakcje. Pamiętajmy, że dzieci to wbrew pozorom osoby bardzo wymagające, dlatego cel naszego wyjazdu powinniśmy wybrać zgodnie z ich upodobaniami i zainteresowaniami.

Dzieci, które interesują się technologią lub są wielbicielami gier komputerowych z pewnością zachwyci Computerspielemuseum w Berlinie. Jest to muzeum, w którym będziemy mieli okazję zagrać w gry w stylu retro, zobaczyć niesamowite figury przedstawiające postacie z gier, czy przyjrzeć się urządzeniom służącym do grania, pochodzącym z dawnych lat. Muzeum każdego roku odwiedza mnóstwo turystów, spośród których sporą grupę stanowią właśnie najmłodsi.

Jeżeli nasze pociechy są jeszcze na etapie zainteresowania zabawkami, warto zabrać je na wycieczkę po lońdyńskim V&A Museum of Childhood. Jest to miejsce, w którym poprzez zabawę będziemy mogli kreatywnie spędzić czas wspólnie z naszymi dziećmi. Duże wrażenie na najmłodszych z pewnością zrobi ogromna kolekcja zabawek.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o kultowym Disneylandzie znajdującym się w okolicach Paryża. Park oferuje nam różnego rodzaju atrakcje. Możemy tam trafić na postacie z ulubionych bajek naszych dzieci, czy obejrzeć interesujące pokazy i przedstawienia. Disneyland to obiekt o ogromnej powierzchni, dlatego wybór niespodzianek dla naszych maluchów jest bardzo szeroki.

Weekend majowy we dwoje

Jeśli na weekend majowy wybieramy się ze swoją długą połówką, zorganizujmy wyjazd tak, by nasz partner/ka wspominał/a go z uśmiechem na twarzy przez długie lata. Postarajmy się wybrać miejsce, w którym będzie panował magiczny, romantyczny klimat. Pamiętajmy, że wspólna wycieczka potrafi bardzo zbliżyć do siebie dwoje ludzi i wzmocnić nasz związek.

Niewątpliwie jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Europie jest piękna Wenecja. Przejażdżka gondolą w świetle księżyca dostarczy nam niezapomnianych wrażeń, a zwiedzanie zabytkowych budynków z pewnością pozostanie na długo zapamiętane.

Na magiczną randkę podczas majówki możemy także zabrać swoją drugą połówkę do Wiednia. Stolica Austrii cieszy się ogromną popularnością wśród turystów między innymi z uwagi na niesamowity klimat tego miasta.

Ostatnią propozycją jest Paryż, nie bez powodu nazywany miastem zakochanych. Bo jakia budowla bardziej kojarzy się z miłością, niż kultowa już wieża Eiffla, czy most zakochanych? Warto rozważyć tę propozycję przy wyborze idealnego miejsca na spędzenie majówki z ukochaną osobą.

Grunt to dobra organizacja

Majówka za granicą może być wspaniałą okazją do zobaczenia nowych miejsc i zapoznania się z kulturą innych krajów. Pamiętajmy jednak, że weekend majowy trwa tylko 3 dni, dlatego warto szczególny nacisk położyć na dobrą organizację wyjazdu. Spróbujmy więc znaleźć ofertę, która spełni nasze wszelkie oczekiwania. Przy odpowiednim zaplanowaniu wycieczki będziemy w stanie zobaczyć w krótkim czasie wszystkie najważniejsze miejsca znajdujące się w interesującym nas obszarze.