Najlepsze rodzinne wakacje, czyli animacje dla dzieci w egipskich hotelach

Zorganizowanie udanych wakacji dla całej rodziny, zwłaszcza gdy w jej skład wchodzą małe dzieci, jest nie lada wyzwaniem. Mimo faktu że w ciągu roku zazwyczaj mamy mało czasu na wspólne spędzanie wolnych chwil i wydaje nam się, że właśnie tego wszyscy najbardziej potrzebują, może się okazać, że nasze maluchy nie docenią uroków rodzinnego wypoczynku i zaczną się po prostu nudzić. A o tym jak bardzo może doskwierać marudzące i znudzone dziecko na wakacjach najlepiej wiedzą ci, którym własna pociecha, choć raz zaserwowała tego typu atrakcje na urlopie.

Do Egiptu z dziećmi? Czemu nie?

dzieckoChoć niektórym zamiar wyjazdu z mniejszymi dziećmi do tzw. ciepłych krajów, a szczególnie do Egiptu, może wydawać się bezsensowny, to wbrew pozorom jest to bardzo dobry pomysł na udane wakacje. Dlaczego Egipt? Chociażby z tego względu, że tutejsze hotele zazwyczaj są bardzo dobrze przygotowane do obsługi rodzin z dziećmi i dysponują świetnym zapleczem rekreacyjnym. Egipskie ośrodki wypoczynkowe to często ogromne kompleksy wyposażone we wszystko, czego może oczekiwać wczasowicz na wymarzonych wakacjach, a każdy gość niezależnie od wieku jest tu tak samo ważny. Jeśli do tych zalet dodamy gwarantowaną pogodę, ciepłe morze i atrakcyjną cenę, jaką proponują wczasy, mamy gotową odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czy warto jechać do Egiptu całą rodziną.

Po co te animacje?

Oczywiście animacje dla dzieci na wakacjach nie są koniecznym warunkiem zapewniającym udany urlop, ale często naprawdę uprzyjemniają czas zarówno maluchom, jak i ich opiekunom. Wiadomo, że dzieci są różne i nie wszystkie są chętne do wspólnych zabaw w nowym towarzystwie, jednak każdy rodzic najlepiej zna swoją pociechę i jeśli wie, że maluch uwielbia nowe wrażenia i towarzystwo rówieśników, wybór hotelu z animacjami okaże się strzałem w dziesiątkę. Charyzmatyczny animator na wakacjach to zadowolone dzieciaki i wypoczęci rodzice.

Zabawa na całego w egipskich kurortach

Niemal w każdym egipskim hotelu zatrudnia się animatorów, których zadaniem jest zabawianie małych i dużych gości. Dni wypełniają zatem różnego rodzaju animacje i kto chce może do woli z nich korzystać. Dzieciaki mają tu istny raj, gdyż oprócz wielogodzinnych zabaw nad brzegiem morza i harców w aquaparkach mogą brać czynny udział w wielu zabawach organizowanych przez hotelowych animatorów i nie muszą nudzić się wśród dorosłych. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z jednym dzieckiem, które zazwyczaj potrzebuje rówieśników i zabaw odpowiednich dla swojego wieku. Hotele w największych kurortach takich jak Hurghada, Sharm El Sheikh czy Marsa Alam zapewniają dzieciakom naprawdę sporo rozrywek. Zazwyczaj znajdują się tam mini kluby dla dzieci, w których organizowane są różne zabawy, konkursy, a dla najmłodszych można wynająć również indywidualną opiekunkę. Animacje prowadzone są też na basenach, boiskach, plażach.

Warto spróbować

Nawet, jeśli rodzice nie są przekonani do idei hotelowych animacji, zawsze warto spróbować skorzystania z tej opcji, gdyż często okazuje się, że dla dzieci to najmilsze wspomnienia z wakacji, a ulubiona pani animatorka na długo pozostaje w ich pamięci.