Malediwy – najpiękniejsze plaże świata

Chciałbyś posmakować egzotycznych wrażeń? Doświadczyć innej kultury i poznać zupełnie inne zwyczaje? To nie jest trudne, wystarczy wybrać się w jakieś dalekie miejsce, gdzie powiew niecodziennych doznań otoczy Cię z każdej strony.
Takim miejscem mogą okazać się Malediwy. Wspaniałe, egzotyczne plaże, wręcz stworzone do uprawiania sportów wodnych, turkusowa woda, przepiękne rafy koralowe to przecież nie wszystko, co na Ciebie tutaj czeka. Ciebie interesują niecodzienne doznania, więc takich poszukajmy.

Islam, a codzienne życie.

Przede wszystkim Malediwy to kraj, w którym dominującą religią jest Islam, masz więc niebywałą okazję doświadczenia osobiście, jak wygląda życie zgodne z jej zasadami.Szybko dostrzeżesz, że niemożliwe jest tutaj spożywanie alkoholu na ulicach, czy namiętne okazywanie sobie uczuć. Tutaj musisz zachować powściągliwość. Przybyłeś tutaj z partnerką? Dopilnuj, by strój kąpielowy służył jej tylko na plaży, a ubrania nie były zbyt wyzywające. Religia nie pozwala tutaj kobietom na taki luz, jaki cechuje Europejki i warto dostosować się do tych reguł, tym bardziej, że właśnie io nowe wrażenia głównie Ci chodziło.

Ciekawe miejsca do zobaczenia?

Malediwy - plażaOczywiście, że takie się znajdą, chociaż Malediwy słyną przede wszystkim z niesamowicie urokliwych plaż i wspaniałych raf koralowych. Będąc tutaj warto jednak odwiedzić stolicę-Male, która jest kulturalnym centrum tego kraju. Przepiękny meczet Hukuru Miskiiy , który się tutaj znajduje zachwyca niepowtarzalnym minaretem i wspaniałą architekturą. Budowla pochodzi z XVII wieku i jest niemałą atrakcją dla zwiedzających. Ważnym punktem powinien być też dla Ciebie Meczet Piątkowy, od którego całkiem niedaleko masz do Pałacu Sułtana – Mulee-aage. Bardzo wielu turystów proponuje także odwiedzić National Museum, zatem Ty też powinieneś to zrobić.

Obawiasz się kontaktów z Malediwską ludnością? Niepotrzebnie, ponieważ w stosunku do turystów są oni bardzo otwarci. Można dostrzec, że bywają bardzo ciekawi naszych zwyczajów, często możemy mieć wrażenie, że próbują nas naśladować – oczywiście nie we wszystkim. Łakną naszej kultury tak jak my ich i nie ma powodów, by dziwić się ich zainteresowaniu.

Czym się delektować na Malediwach?

Tutejsze hotele serwują zazwyczaj dania.dostępne w hotelach na całym świecie. Ty, jako turysta poszukujący egzotycznych wrażeń powinieneś spróbować typowych malediwskich przysmaków. Spróbuj suszonych ryb i koniecznie zupy garudhiya, a smak egzotyki na pewno odnajdziesz.