Last minute – jak upolować najlepszą ofertę?

Last minute, czyli „wakacje na ostatnią chwilę” cieszą się wśród turystów dużą popularnością, głównie ze względu na niską cenę i spory wybór atrakcyjnych miejsc. Okazuje się, ze można sprawić, by ta opcja stała się jeszcze bardziej opłacalna.

W tego typu ofertach można się pogubić. W sieci co rusz można natrafić na kuszące last minute, ale niestety w przypadku wyboru tej oferty, wskazana jest przede wszystkim cierpliwość, spryt i refleks. Następuje paradoks, bo jednocześnie trzeba do tego podejść racjonalnie, a z drugiej strony być gotowym do podjęcia spontanicznej decyzji o natychmiastowym wyjeździe w podanym terminie.

Jeśli już macie wstępnie wybrane dni urlopu i postanowienie, by „upolować” okazję, to teraz wystarczy już tylko pamiętać o kilku dobrych radach.

Dobry termin

KalendarzChoć ofert last minute można szukać przez cały rok (Sprawdź teraz na www.coraltravel.pl) i zawsze jest szansa na to, że trafi się dla nas coś interesującego, to jednak są okresy, w których prawdopodobieństwo wyłonienia najlepszej alternatywy jest największe. Warto skupić się na miesiącach poza sezonem turystycznym – szczególnie od maja do połowy czerwca. W tych terminach biura turystyczne z reguły mają już wykupione samoloty czarterowe, a turyści wcale nie przybywają tłumnie.

Także obiekty noclegowe są w stanie obniżać cenę za pobyt, ponieważ chcą sobie przedłużyć poprzedni sezon i zyskać, nawet kosztem tańszego noclegu. Równie atrakcyjne pod tym względem są tygodnie przed i po świętach Bożego Narodzenia lub między Sylwestrem a Świętami Wielkanocnymi.

Wprawieni podróżnicy twierdzą, że naprawdę rzadko można trafić na interesujące last minute w gorącym okresie wakacyjnym. Cuda jednak się zdarzają. Przy odrobinie dobrej woli wszystko jest możliwe.

Gotowość i szybka decyzja

Najlepsze oferty last minute, czyli takie, które oferują najbardziej atrakcyjną cenę do pożądanych pod względem turystycznym destynacji, często pojawiają się na dzień, dwa lub trzy dni przed planowanym wylotem lub meldunkiem w hotelu. W przypadku polowania na okazje podróżnicze zaleca się więc,, by być gotowym do natychmiastowego wyruszenia w podróż. Umiejętność podejmowania szybkich decyzji i równie szybkiego pakowania się – wysoce wskazana. Najbardziej komfortowe warunki mają osoby, które mieszkają w dużych miastach lub w pobliżu popularnych lotnisk. Wówczas nawet spontaniczny wyjazd jest możliwy bez większych problemów i przeszkód natury logistyczno-komunikacyjnej. Oczywiście nigdy nie ma gwarancji, że trafimy do wymarzonego miejsca akurat z lotniska, do którego mamy najbliżej.

Obserwowanie stron internetowych

W internecie i mediach społecznościowych co chwilę pojawiają się nowe profile i portale, oferujące wyszukiwarki tanich lotów i ofert last minute. Warto ustawić sobie odpowiednie powiadomienia, by nie przegapić najnowszych rekordów. Można również zapamiętać, w jakich dniach i godzinach do puli „wrzucane” są najlepsze i najnowsze opcje last minute. Regularne śledzenie aktywności na stronach turystycznych to gwarancja sukcesu.