W krainie słońca i jaśminu – hotele w Tunezji

Czy istnieje przepis na idealny wypoczynek w Tunezji? Dla jednych będzie to piękna pogoda i błękitne morze, dla innych zwiedzanie oraz pustynne wojaże. Bez względu na to, jakie atrakcje planujesz, jedno jest pewne – będziesz potrzebować komfortowego noclegu. Przygotowaliśmy przewodnik, który ułatwi Ci odnalezienie najlepszego hotelu.

Po pierwsze – bajkowa lokalizacja

Zachód słońca HammametWybór najciekawszego miejsca to pierwszy krok w kierunku wymarzonych wakacji. Cała Tunezja jest pełna słońca, orientalnych zapachów i malowniczych krajobrazów, ale są regiony, gdzie wypoczywa się najprzyjemniej. Należy do nich wschodnie wybrzeże kraju, a w szczególności piękna Zatoka Hammamet. Jej wody obmywają południową część zielonego Półwyspu Cap Bon, na którym spotkać można zarówno wysuszone pastwiska, jak i pełne życia pomarańczowe gaje. U jego stóp leży popularny kurort Hammamet, znany z luksusowych hoteli, tanecznych rozrywek, ale również ciekawych zabytków. Stąd już bardzo blisko do Tunisu, na którego obrzeżach spoczywają ruiny starożytnej Kartaginy.

W sercu Zatoki znajduje się jedno z największych miast Tunezji – Sousse. Przyciąga długą historią, której ślady odkrywać można na każdym rogu zabytkowej Mediny, starego miasta. Uwagę przykuwa imponujący Wielki Meczet, a także wiekowa twierdza, Kasba. Ważną atrakcją jest port El Kantanoui, w którym cumują zjawiskowe jachty i urokliwe łodzie.

Na niewielkim cyplu zamykającym Zatokę Hammamet od południa wyrasta kameralny Monastir, który nazywany jest filmowym miastem. Jego surowe mury i malownicze zaułki wystąpiły w niejednej produkcji. Monastir to dogodna lokalizacja, jeśli planujesz wycieczki na pustynię. Leży najbliżej tzw. Wrót Sahary, czyli miasteczka Douz.

Po drugie – dobra infrastruktura

Największą zaletą tunezyjskich hoteli jest ich położenie. Powstają na rozległych, przestronnych terenach, które są gwarancją wygodnego i spokojnego wypoczynku. Dzięki temu są doskonale wyposażone, mają bogate zaplecze restauracyjne, a przede wszystkim dużo miejsca na liczne atrakcje. Większość z nich leży tuż obok dobrze zagospodarowanych, piaszczystych plaż, a z hotelowych placów rozciąga się zachwycający widok na otwarte morze. Co więcej goście niektórych resortów mają zapewniony wstęp na prywatne kąpielisko, na którym ustawione są wygodne leżaki oraz parasole. Po dniu pełnym przygód każdy chciałby zrelaksować się w cichym pokoju lub oddać przyjemnym masażom. Hotele w Tunezji mają jedno i drugie. Nawet jeśli zdecydujesz się na nocleg w kochającym muzykę Hammamet, możesz być pewien, że nic nie zakłóci Twojego snu.

Po trzecie – animacje

Wybierając hotel, sprawdź, jakie atrakcje oferuje swoim gościom. Najpopularniejsze resorty w Tunezji powstały z myślą o turystach spragnionych wypoczynku, ale też zabawy w dobrej atmosferze. Na terenie hotelu odkryjesz wesołe parki wodne, jak również odosobnione baseny, boiska sportowe, siłownie i inne obiekty, które spodobają się miłośnikom sportowych aktywności. Jeśli lubisz muzykę, możesz wybrać się do tanecznego klubu lub na karaoke. Wakacje spędzasz z dziećmi? Nie musisz się martwić, że z wakacji wrócą znudzone – wiele obiektów posiada kompetentnych animatorów, którzy zorganizują dla nich wiele zajęć. Hotele przygotowały dziecięce i młodzieżowe kluby, bezpieczne brodziki, place zabaw czy czytelnie.

Beztroski odpoczynek

Na koniec chcielibyśmy przedstawić kilka zalet wypoczynku w tunezyjskich resortach. Przede wszystkim, zawsze możesz liczyć na dobrą pogodę, a nawet jeśli pora roku nie pozwala na codzienne kąpiele w morzu, praktycznie każdy hotel zapewnia basen z przyjemną wodą, animacje dla dorosłych oraz atrakcje dla dzieci. Animatorzy nie tylko pomogą miło spędzić czas na terenie ośrodka, ale także chętnie doradzą, co zobaczyć w najbliższej okolicy. Jeśli zdecydujesz się na opcję All Inclusive, nie musisz marnować czasu na poszukiwania sklepów czy restauracji i możesz poświęcić czas na wakacyjne przyjemności. A do tego piękne widoki, palmowe promenady i wszechobecny zapach jaśminu – nic tylko wyruszać w podróż w poszukiwaniu wrażeń!