Grecja – jedno z najatrakcyjniejszych krajów

Grecja - świątyniaNa liście najciekawszych krajów, które chcielibyśmy odwiedzić bardzo często pojawia się Grecja. Argumentów potwierdzających, że jest to naprawdę trafny wybór jest wiele i każdy podkreśla te, które dla niego są ważne. Co nas tu ciągnie? Przede wszystkim przepiękny śródziemnomorski krajobraz, piaszczyste plaże, lazurowe wybrzeża, doskonała pogoda i oczywiście zabytki.

Jeśli Grecja to gdzie?

Tutaj odpowiedzi są bardzo zbliżone. Najpopularniejszymi miejscami wśród naszych rodaków są położona na na północy Morza Egejskiego wyspa Thassos, często pojawia się Lefkada, oraz największa i chyba najsławniejsza u nas grecka wyspa, jaką jest Kreta.

Wspaniałe greckie zabytki – przyciągają tłumy

Ten kraj to przede wszystkim mnóstwo antycznych zabytków. Można by je wymieniać naprawdę długo. Skupmy się więc na tych najbardziej znanych, które są wręcz obowiązkowe do zobaczenia. Na pierwszym miejscu oczywiście musi się znaleźć Akropol, zaraz po nim nie można nie wymienić Grobu Agamemnona, czy Rotundy św. Jerzego w Salonikach. Warto także zobaczyć słynny zespół klasztorów – Meteory i wieże na wyspie Naxos. Jeśli to wydaje się nam za mało, śmiało można odwiedzić jeszcze Odeon – starożytną budowlę przeznaczoną na występy muzyczne i teatralne. Oczywiście, są to jedynie najważniejsze z miejsc, które warto odwiedzić, bo tak naprawdę jest ich tutaj dużo więcej.

Grecy, Grecy , co można o nich powiedzieć?

Ich zdaniem żyją i mieszkają w najwspanialszym kraju na świecie i nie powinniśmy wchodzić w tej kwestii z nimi w jakiekolwiek konwersacje. Troszkę inne jest też ich zachowanie. Nietrudno dostrzec, że wszędzie się rozpychają, ani myślą przepuszczać przodem kobiet – no cóż – jaki kraj taki zwyczaj i nie można nam tego negować. Czasami bywają aż nadto hałaśliwi, ale warto zaznaczyć, że w stosunku do turystów zawsze bywają pomocni i uśmiechnięci i to trzeba docenić.

Greckie wakacje? Co tam się je?

Niejeden z nas zapewne przed wyjazdem i nad tym się zastanawiał. W tym przypadku także śmiało można stwierdzić, że czeka nas tutaj prawdziwy kulinarny raj. Dlaczego? Ponieważ grecka kuchnia jest przepyszna i co najważniejsze – bardzo zdrowa. Do przyrządzania dań używa się najczęściej oliwy z oliwek oraz dużej ilości ziół. Najpopularniejszymi potrawami są tutaj moussaka – czyli danie na bazie bakłażana, pomidorów oraz mielonego mięsa, oraz souvlaki – czyli kawałki mięsa owinięte w plasterki boczku i nadziane na szpadkę. Te szaszłyki są przepyszne zwłaszcza, jeśli dobierzemy do nich sos tzatziki . Popularny jest tutaj także gyros.