Egipt również dla zakochanych

W pierwszych dekadach Naszej Ery, w rezultacie wieloletnich kampanii bojowych, Juliusz Cezar wywalczył sobie jedynowładztwo. Przez jakiś czas jednak zwlekał z triumfalnym powrotem do Rzymu. Co spowodowało, że potężny cesarza obejmował długo wyczekiwanego tronu? Żaden zbrojny wróg nie zatrzymał jego pochodu. Zrobiła to za to kobieta o niezwykłej urodzie i nieprzeciętnym charakterze – królowa Egiptu, Kleopatra. To dla niej, nie zważając na polityczne konsekwencje, zatrzymał się w Aleksandryjskich pałacach. Legendy mówią, że do dziś cezar i królowa patronują zakochanym, a wizyta w krainie faraonów pomaga utwierdzić się w przekonaniu o wyjątkowości ich więzi. Jeżeli chcemy spędzić romantyczny urlop w ciepłym miejscu, warto pomyśleć właśnie o Egipcie, który chętnie odsłoni przed podróżnikami swoje piękno.

Morze Czerwone dla dwojga

Dobrym miejscem na kameralny wyjazd jest wybrzeże Morza Czerwonego. Duże zasolenie powoduje, że można bez trudu unosić się na jego powierzchni. W lecie temperatura wody osiąga nawet 32 stopnie. Dzięki temu, wchodzeniu do morza nie towarzyszą dreszcze od zimna, można się w pełni zrelaksować i oddać kołysaniu fal. Fani nurkowania mogą wypożyczyć na miejscu sprzęt i podziwiać rafy koralowe, od koloru których morze wzięło swoją nazwę. W Egipcie klimat gościnny jest także zimą. Ku uciesze turystów, temperatura wody i powietrza oscyluje w granicach 20 stopni. W związku z tym, w ciągu całego roku można wieczorami spacerować po oddającym ciepło piasku i cieszyć się klimatycznymi zachodami słońca.

Świadkowie historii

papyrus EgipskiCi, którzy ponad wylegiwanie się na plaży przedkładają zwiedzanie zabytków, także będą mieli w czym wybierać. Warto odwiedzić znane na całym świecie piramidy w Gizie. Są one uznawane za jeden z siedmiu cudów świata i rzeczywiście – pnące się w górę kamienne ściany trzech grobowców, pamiętające czasy Cheopsa robią wrażenie. Najwyższa z nich ma wysokość 147 metrów i góruje nad okolicznymi zabudowaniami. Na miejscu można skorzystać z kolejnej egzotycznej przyjemności – przejażdżki na wielbłądzie. Zdjęcia w tradycyjnych szatach, na kołyszącym się grzbiecie nietypowego dla nas zwierzęcia będą stanowić niezapomnianą pamiątkę z wyjazdu. Warto przy okazji zobaczyć drugi symbol arabskiego kraju, również znajdujący się w Gizie – Wielkiego Sfinksa.

Nowoczesna odsłona

Zupełnie inny charakter mają okolice najważniejszej drogi wodnej na świecie – Kanału Sueskiego. W jego okolicy znajduje się nie tylko ciekawa, odmienna zabudowa, ale i modelowe, nowoczesne miasto Suez. Jeżeli dla kontrastu mamy ochotę poznać życie codzienne współczesnych Egipcjan, warto udać się właśnie w to miejsce. Stanie przed nami prężnie rozwijające się, portowe miasto, z którego można wyprawić się w romantyczny rejs jednym z licznych turystycznych statków.

Egipt harmonijnie łączy w sobie pamięć prawieków i współczesne trendy urbanistyczne. Swoimi urokami z pewnością zadowoli każdą, nawet najbardziej wymagającą parę, poszukującą ciekawego miejsca na spędzenie romantycznego urlopu.