Egipt – doskonała destynacja na wakacje

Uwielbiamy wypoczywać w ciepłych krajach. Luksusowe kurorty, powiew egzotyki, piaszczyste plaże i błękitna woda – to jest to, czego oczekujemy, by w pełni zregenerować siły po roku ciężkiej pracy. Nie dziwi więc fakt, że bardzo często kierunkiem naszej wyprawy jest Egipt.
Jednak to państwo jest w stanie zapewnić nie tylko tyle, ale naprawdę dużo więcej. Egipt położony w strefie klimatu zwrotnikowego zachęca nie tylko do leniwego wypoczynku w luksusowych kurortach, na pięknych przejrzystych plażach, ale zapewnia też wiele możliwości do uprawiania sportów wodnych. Tutaj masz możliwość przeżycia niecodziennych wrażeń udając się choćby z beduińskim przewodnikiem na safari na wielbłądzie. Egipt ma też drugie oblicze – wspaniałego państwa bogatego w niezwykłe zabytki, z zupełnie różną od naszej kulturą i religią. Nie sposób więc nie czerpać z takiej wyprawy pełnymi garściami.

O zabytkach tego ciepłego państwa raczej nie trzeba się dużo rozpisywać, ponieważ są znane na całym świecie. Piramidy w Gizie, Sakkara, wspaniały Klasztor św. Katarzyny, prezentująca wspaniałą mieszankę historii i współczesności Aleksandria, czy też Wielkie Morze Piasku na Saharze. Tych miejsc nie ma potrzeby specjalnie opisywać, ponieważ są znane doskonale i nikt z turystów, którzy się tutaj wybrali, nie opuścił Egiptu uprzednio ich nie zwiedzając.

EgiptEgipt to także możliwość zetknięcia się z zupełnie inną kulturą i religią, a takie doświadczenie jest niezapomniane dla każdego Europejczyka. Tutaj obowiązują twarde zasady Islamu i każdy turysta musi się do nich dostosować. Istnieje nawet etykieta związana z ubiorem. Szczególnie panie powinny zwracać baczną uwagę na to, by ich strój nie był wyzywający. Wybierając się na zwiedzanie miejsc świętych, nie powinniśmy zakładać krótkich spodni, a panie muszą odpuścić sobie dekolty i zakryć ramiona.

Sami Egipcjanie są niesamowitym narodem. Szybko można zauważyć, że są niezwykle chętni do pomocy. Egipscy handlarze bardzo lubią, kiedy dajemy im możliwość zaprezentowania swoich towarów i naprawdę nie są źli, kiedy nic u nich nie kupimy. Jeśli uda Ci się nawiązać z nimi kontakt, z pewnością zaproponują Ci skosztowanie przyprawy, czy powąchanie perfum.

Na uwagę zasługuje także egipska kuchnia. Najbardziej popularne są tutaj shoarma, tabbula i kofta – pikantne kotleciki z jagnięciny. Z pewnością zaskoczy Cię także, że popularny jest tutaj, doskonale znany nam kebab. Bardzo często serwuje się tutaj także owoce morza i warto ich skosztować, ponieważ są przepyszne.