Dominikana – zaspokoi potrzeby wszystkich

DominikanaSezon wakacyjnych wyjazdów na dobre już się rozpoczął. Jedni z nas już wrócili, drudzy dopiero się wybierają, a jeszcze inni wciąż nie mogą podjąć decyzji, gdzie w tym roku się wybrać. Opcji z reguły mają dużo, ale też czują, że wymagania co do takiego wyjazdu też mają niemałe. Ma to być egzotyczny zakątek z przepiękną plażą, turkusową wodą, no i oczywiście w pobliżu dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Czy łatwo zaspokoić jednocześnie wszystkie te potrzeby? Oczywiście że tak, wystarczy, że celem wyprawy będzie Dominikana.

Czego można oczekiwać będąc na Dominikanie?

Dobre pytanie, a odpowiedzi można wręcz mnożyć, a wszystko zależy od tego, co planujesz tutaj robić. Dominikana oferuje Ci zarówno białe wybrzeża, jaki i górskie wspinaczki. To idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, pieszych górskich wycieczek, jak i dla tych, których najbardziej interesuje błogie lenistwo w promieniach ciepłego słońca. Co wybierzesz, zależy jedynie od Ciebie.

Wiele ciekawych zabytków

Dominikana to także państwo, które obfituje w wiele naprawdę ciekawych zabytków. Znajdziesz tu duży wybór zarówno miejsc kultu religijnego, jak i miejsc historycznych, oraz ciekawe obiekty architektury. Zwiedzasz po prostu to, co najbardziej Cię interesuje. Można Ci jedynie podpowiedzieć, że warto odwiedzić jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków Santiago, jakim jest Monumento a los Heroes de la Restauracion , nie będziesz także żałował, jeśli twoim wyborem będzie Basilica Catedral Nuestra Senora de la Altagracia . Alcazar de Colon – dom, w którym mieszkał Krzysztof Kolumb też powinien Cię zainteresować. Oczywiście, to tylko niewielka część tego, co po prostu musisz zobaczyć będąc na Dominikanie.

Egzotyczny kraj bez ograniczeń religijnych

Perła Karaibów – jak zwykło mawiać się o Dominikanie to jeden z najbezpieczniejszych krajów na Karaibach. Dodatkowym atutem dla wielu przyjeżdżających tutaj jest to, że większość mieszkańców Dominikany to katolicy, nie trzeba więc poddawać się nakazom innej religii, jak to bywa w przypadku innych egzotycznych krajów. Trzeba też koniecznie zaznaczyć, ze Dominikańczycy są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów, co oczywiście jest dodatkowym atutem.

W wielkim skrócie o kuchni Dominikany? Królują tutaj dwa popularne dania:na pierwszym miejscu koniecznie trzeba wymienić duszonego kurczaka bądź wołowinę z ryżem i fasolą, oraz kolejne jakim jest pica pollo – najlepsze w sytuacji, kiedy zatęsknimy za czymś zbliżonym do kurczaków z znanych nam z KFC.