Czego nie spakujesz na urlop za granicą?

Co roku wyjeżdżając na wakacje, zabieramy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które zajmują dużo miejsca w walizce, a to z kolei sprawia, że bagaże są bardzo ciężkie i niewygodne.

Istnieje kilka sztuczek, dzięki którym Twoja walizka będzie lżejsza i jeszcze zostanie trochę miejsca na pamiątki z wakacji.

54 pakowanie

Kosmetyki

Na co dzień używamy ich całe mnóstwo, a to krem na noc, a to na dzień, balsam i tym podobne. Wszystkie kosmetyki wydaję się niezbędne. Nie trzeba zaraz z nich rezygnować, ale warto zastanowić się nad tym, które okażą się najbardziej przydatne.

Zabranie ulubionego płynu do kąpieli jest możliwe w ilości tylko takiej, jaką zużyjemy. Cały zestaw takich buteleczek i małych pojemniczków na kremy kosztuje niewiele, ale okazuje się bardzo przydatny.

Tak więc zabierając kilka buteleczek po 100 mililitrów płynu, oszczędzamy miejsce w kosmetyczce lub torebce, a przede wszystkim spełniamy wymóg narzucany przez linie lotnicze.

Dobre hotele posiadają w wyposażeniu łazienek szampony, płyny pod prysznic czy mydełka w miniaturowych zestawach. Ręczniki również znajdują się w standardowym wyposażeniu pokoi hotelowych, nie ma więc potrzeby wożenia swoich własnych.

Do włosów

Będąc na wakacjach, możecie sobie pozwolić na to, aby czuć się swobodnie i nie spędzać długich godzin na układaniu fryzury czy nakładaniu ciężkiego makijażu, który i tak spłynie z powodu wysokich temperatur. Latem też można się obyć bez suszarki do włosów, w ciepłym powietrzu znakomicie wysychają same, co jest nawet lepsze dla ich kondycji.

Pieniądze

Jeśli jedziecie do krajów wysokorozwiniętych, gdzie są sieci bankomatów, nie musicie zabierać większej gotówki, zawsze można ją wybrać na miejscu lub zapłacić kartą.

Odzież

W okresie letnim, nie potrzebujemy zbyt dużo ubrań, zwłaszcza ciężkich swetrów czy kurtek. Wystarczy więc rozsądna ilość koszulek, spódnic oraz krótkich spodenek.

W razie potrzeby

Ważna rzeczą, szczególnie jeśli planujecie opalanie, jest posiadanie kremu ochronnego z filtrami UVA i UVB. Podobne kosmetyki można zakupić w większości sklepów, a nawet przy samej plaży.